Nastavení cookies

Dětský den s jabloneckým muzeem!

10.06.2024 13:38|příspěvkové organizace

Nové herní prvky v parku, slavnostní křest maskota, kulturní program, tvůrčí dílny, prohlídka muzea s novým pracovním listem a spousta dalších atrakcí a zábavy. To jsou dárky pro zvídavé děti k oslavě 120. výročí od založení jabloneckého Muzea skla a bižuterie.

 

V červnu je hlavní pozornost v rámci oslav muzejního výročí věnována především dětem. Během celého dne, v pátek 21. června, je čeká pestrý zábavný program. Budou jim poprvé zpřístupněny nové herní prvky v muzejním parku, připravena jsou divadelní představení na chůdách Orbis Pictus v podání divadelního souboru Geisslers Hofcomedianten, kouzelnické čarování profesora Zlomtužky i oblíbený skákací hrad. Hudební program se ponese v duchu „děti dětem“, představí se Malá Nisanka a Velký dechový orchestr ZUŠ v Jablonci nad Nisou. 

 

Děti dostanou pracovní kartičku s úkoly, za jejichž splnění je čeká malý dárek. A na jaké herní prvky se mohou děti těšit? „Ve spolupráci s designérem Romanem Kvitou, který je autorem krásné dětské expozice na Kristiánově, jsme připravili třeba obří krasohled, zvonkohru nebo kuličkovou dráhu“, doplnila muzejní edukátorka Dana Křivánková. Jak velí zaměření muzea, všechny prvky mají něco společného se sklem či bižuterií. V odpoledních hodinách bude pokřtěn dětský muzejní maskot, kterému děti samy vybraly jméno ve dvoukolové anketě. Ten také v rámci jednoho z úkolů provede děti muzeem a ukáže jim, jaké dětské předměty tu mohou najít.

 

„Dětský den je slavnostním vyvrcholením našeho dlouhodobého záměru, a sice nabídnout obnovený muzejní park k aktivnímu odpočinku zejména rodinám s dětmi“, uvedla ředitelka jabloneckého muzea Milada Valečková. Kromě herních prvků tu mohou využít kompletní zázemí muzea, třeba zdarma sociální zařízení včetně přebalovacího pultu, nabídku kávy a vody z nápojového automatu. 

 

Dětský den v muzeu proběhne v pátek 21. června, od 10 do 15 hodin pro školy a od 16 do 18 hodin pro veřejnost. Na organizaci se podílejí Spolek přátel muzea, Dům dětí a mládeže Vikýř 

a Základní umělecká škola v Jablonci nad Nisou. Vstup je zdarma. 

Bližší informace o programu naleznete na www.msb-jablonec.cz

 

 

Kontakt:
Denisa Mařasová

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou
T: 775 917 575
E: denisa.marasova@msb-jablonec.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
T: 257 085 444
M: 606 752 051
E: jana.malikova@mk.gov.cz


Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
T: 257 085 362
M: 725 700 095
E: petra.hrusova@mk.gov.cz


Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
T: 257 085 484
M: 777 457 341
E: ivana.awwadova@mk.gov.cz


Jana Zechmeisterová
Pracovnice tiskového oddělení
T: 257 085 206
M: 702 210 656
E: jana.zechmeisterova@mk.gov.cz

info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mk.gov.cz.

Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mk.gov.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.

Spojte se s námi