Nastavení cookies

ASEF a IDU představí druhý ročník Laboratoře kulturní diplomacie ASEF LinkUp zaměřené na spolupráci mezi Asií a Evropou

07.06.2024 16:42|příspěvkové organizace

Hlavním výstupem programu letošního druhého ročníku v Praze bude prezentace 10 doporučení pro vlády a umělecký sektor na cestě k lepším mezinárodním kulturním vztahům, která mají účastníci za úkol společně formulovat a která budou představena 13. června od 13 do 14 hodin v Konírně Nostického paláce Ministerstva kultury. Prezentace bude přístupná široké veřejnosti.

 

ASEF LinkUp vytváří příležitosti pro profesionální rozvoj a síťování pro jednotlivce a organizace v uměleckém sektoru i pro zástupce veřejného sektoru zapojené do mezinárodní kulturní spolupráce. ASEF Culture zorganizoval první pilotní ročník ASEF LinkUp v roce 2023 v Singapuru. Institut umění – Divadelní ústav (IDU)Asia-Europe Foundation (ASEF) prostřednictvím svých webových stránek o umění a kultuře culture360.ASEF.org společně s Českými centry s potěšením oznamují nové partnerství při organizaci druhého ročníku ASEF LinkUp | Asia-Europe Cultural Diplomacy Lab. Program se bude konat od 10. do 13. června 2024 v Praze a v rámci programu festivalu Skupova Plzeň, na jehož letošní ročník zavítá představit své projekty několik asijských souborů.

 

„Vzhledem k dlouhodobé úspěšné spolupráci mezi nadací ASEF a IDU byla ke konání 2. ročníku vzdělávacího a networkingového programu oslovena Česká republika. Je pro nás čest, že se staneme první hostitelskou zemí akce v Evropě a budeme opět moci přispět k posílení vztahů mezi zástupci kulturního a vládního sektoru z Evropy a Asie,” říká Pavla Petrová, ředitelka IDU.

Program slouží jako platforma pro setkání 17 vybraných účastníků z Velké Británie, Slovinska, Filipín, Indie, Thajska, Myanmaru, Japonska, České republiky, Maďarska, Lotyšska, Francie, Singapuru, Německa a Indonésie, kteří spojí znalosti a přístupy z Asie a Evropy a rozšíří své pohledy na meziregionální vztahy. 

Letošní ročník začal sérií online setkání a bude pokračovat v Praze a Plzni sérií workshopů, networkingových návštěv v českých kulturních organizacích a diskusemi s odborníky z oboru, například s Vítem Havránkem, prorektorem pro zahraniční a institucionální spolupráci AVU nebo s dramaturgyní činohry Národního divadla Ninou Jacques.

Účastníci se v rámci programu společně zamýšlejí nad budoucností kulturních vztahů Asie a Evropy a nad možnostmi jejich férovější, vyváženější a udržitelné podoby. Hlavním výstupem programu bude veřejná prezentace 10 doporučení pro vlády a umělecký sektor na cestě k lepším mezinárodním kulturním vztahům, které mají účastníci za úkol společně formulovat a které budou představeny 13. června od 13 do 14 hodin v Konírně Nostického paláce Ministerstva kultury ČR. 

Podrobný program ASEF LinkUp najdete zde.

ASEF LinkUp je přímou reakcí na doporučení z konzultačního procesu z roku 2022 Rekalibrace kompasu: Jaká je budoucnost kulturních vztahů Asie a Evropy?, který zdůrazňuje potřebu vytvořit platformu, jež by přiblížila sektor umění a kultury vládním představitelům působícím v oblasti mezinárodní kulturní spolupráce.  

ASEF, PerformCzech a IDU mají za cíl vytvořit dlouhodobou komunitu profesionálů zapojených do kulturní spolupráce, bezpečný prostor pro dialog a networking s konečným cílem podporovat alternativní chápání kulturní diplomacie a obhajovat nové formy kulturních vztahů. Program bude v budoucnosti každoročně probíhat střídavě v Asii a Evropě. 

Další informace o ASEF LinkUp 2024 najdete zde.
Sledujte také Facebook a Instagram profily PerformCzech. 

Program je podpořen ASEF, Ministerstvem kultury ČR a Českými centry.

Kontakt: 
Matouš Danzer
E:
 matous.danzer@idu.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
T: 257 085 444
M: 606 752 051
E: jana.malikova@mk.gov.cz


Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
T: 257 085 362
M: 725 700 095
E: petra.hrusova@mk.gov.cz


Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
T: 257 085 484
M: 777 457 341
E: ivana.awwadova@mk.gov.cz


Jana Zechmeisterová
Pracovnice tiskového oddělení
T: 257 085 206
M: 702 210 656
E: jana.zechmeisterova@mk.gov.cz

info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mk.gov.cz.

Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mk.gov.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.

Spojte se s námi